Utorak, 21.04.2026.
11 C
Sarajevo

Glavni odbor SDS – Bosić: Skinuti vladajuću većinu sa Dodikom na čelu

izvor: SDSrs.com 

Posebna zabrinutost izražena je zbog ekonomske situacije u RS, jer je Srpska, kako je ocijenjeno, postala zavisnik od spoljnih kredita koji se uzimaju neselektivno i bez analize ko će ih i na koji način vraćati. Takođe, izražena je zabrinutost zbog pokušaja da se dio ekonomske krize prebaci na lokalne zajednice urušavanjem njihovih finansija.

– Srpska demokratska stranka nazire plan urušavanja finansija lokanih zajednica kroz donošenje novih zakona o socijalnoj zaštiti i komunalnim djelatnostima.

Najnovija izjava ministra zdravlja i socijalne zaštite da lokalne zajednice treba da daju još pet posto svojh budžeta za finasiranje zdravstva, kao i smanjeno punjenje budžeta od strane Uprave za idirektno oporezivanje ukazuju na smišljeni plan da se u izbornoj godini lokalne zajedice dovedu u tešku finansijsku situaciju sa namjerom da se na njih prebaci odgovornost za lošu politiku koju je imala Vlada, istakao je nakon sjednice predsjednik SDS-a Mladen Bosić.

On je dodao da je jedan od zaključaka GO SDS-a da SNSD nije u stanju da samostalno zaštiti interese RS u Sarajevu, gdje se rspada nova skupštinska većina. Rekao je da se umjesto obećanog vraćanja nadležnosti pravosudnih institucija sa BiH na entitetske nivoe, povećavaju izdaci za Tužilaštvo i Sud BiH.

– Napominjem da je upravo Nikola Špirić kao ministar finansija BiH prošle godine povećao i odredio dodatna sredstva za finansiranje Tužilaštva, koje prije svega treba da vodi istrage o ratnim zločinima, ali se pokazalo da se te istrage vode skoro isključivo protiv pripadnika Vojske Republike Srpske. Od Milorada Dodika tražimo da obavijesti javnost šta će biti sa njegovim prijedlozima o vraćanju nadležnosti u sudstvu sa nivoa BiH na nivo RS, dodao je Bosić.

Na pitanje novinara da li je razgovarano o kandidatima SDS-a za opšte izbore, Bosić je rekao da će priča o tome biti otvorena tek u martu ili aprilu naredne godine, ali da je vrijeme sazrelo za promjene, jer RS stalnim zaduživanjem bez stvarnih ideja gubi svoju perspektivu.

„Glavni cilj SDS-a skinuti aktuelnu većinu na čelu sa Miloradom Dodikom i SNSD-om i formirati vlast od novih ljudi koji neće biti opterećeni kriminalom i korupcijom i koji će moći da pokrenu duboke reforme kako bi unijeli optimizam u budućnost RS i njenih građana“, zaključio je Bosić.

Popularno ove nedelje

Preminuo ugledni ljekar Zoran Mavija

Ugledni ljekar, gastroenterolog Zoran Mavija preminuo je danas. Mavija je...

Er Srbija od 22. maja ponovo uvodi direktne letove za Minhen, karte od danas u prodaji

Er Srbija će od 22. maja ponovo upostaviti direktne...

Uspješno izvedena jedna od najzahtjevnijih kardiohirurških intervencija

Tim vrhunskih stručnjaka Klinike za kardiohirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra...

MUP RS raspisao tendere za 350 novih vozila

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP) krenuo je u...

Teme

Preminuo ugledni ljekar Zoran Mavija

Ugledni ljekar, gastroenterolog Zoran Mavija preminuo je danas. Mavija je...

Uspješno izvedena jedna od najzahtjevnijih kardiohirurških intervencija

Tim vrhunskih stručnjaka Klinike za kardiohirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra...

MUP RS raspisao tendere za 350 novih vozila

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP) krenuo je u...

Момо Капор – сарајевска јутра, београдске вечери (ВИДЕО)

„Знао је, ма где живео, увек ће му недостајати...

Danas hitna i redovna sjednica Doma naroda

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH trebalo bi da danas...

Manosfera: glavni mitovi i manipulacije koji uništavaju živote

Digitalni ekosistem poznat kao „manosfera” obuhvata različite online zajednice...

Povezani članci

Popularne kategorije