Tema

Argentina bolja od BiH

Nije se Lionel Mesi gotovo primjećivao do tog 65. minuta utakmice Argentine - BiH kada je nanizao tri bh. fudbalera krećući se uzduž šesnaesterca i uputio neodbranjiv šut po zemlji za 2:0.

Obala Slonovače-Japan 2:1 (0:1)

Početak za "slonove" nije bio nimalo obećavajući. Japanci su u prvom poluvremenu imali sve, igru, odlično su stajali na terenu, ukrotivši sve protivnikove pokušaje da dođe do izglednije šanse.

Urugvaj-Kostarika 1:3(1:0)

14. jun na Svjetskom prvenstvu, bio je dan kada se čakao derbi Engleska-Italija, a među vrijeme bi se iskoristilo da se odgleda rutinska pobjeda Urugvaja nad Kostarikom. Kad gle čuda-prvo, malo je reći veliko iznenađenje .Urugvaj je ušao u utakmicu samouvjerano, kao da je pobjeda već tu , da će se popularni "Los Ticosi" samo sklanjati pred naletima goropadnog urugvajskog napada.

Engleska-Italija 1:2 (1:1)

Poraz Engleza od Italijana , i nije toliko razočaravajući. Naime Roj Hodžon je napokon uveo nešto novo u već decenijama monotonu reprezentaciju "tri lava".

Van Gal kao Rembrant-holandska "paklena pomorandža"

Mnogi će reći uništena je tika-taka,a da se i ne zapitaju ko je zapravo tvorac takvog načina promišljanja u fudbalu.Upravo Holanđani ,na čelu sa Krojfom i Neskensom.Ako je iko mogao da stane u kraj "konkvisti" onda je to "Oranje".

Za koga ćete navijati u baražu za Evropsko prvenstvo u fudbalu: BiH ili Ukrajinu?