Mundijal 2014

Argentina bolja od BiH

Nije se Lionel Mesi gotovo primjećivao do tog 65. minuta utakmice Argentine - BiH kada je nanizao tri bh. fudbalera krećući se uzduž šesnaesterca i uputio neodbranjiv šut po zemlji za 2:0.

Prethodno su dvostruki svjetski prvaci došli u vođstvo na samom početku susreta, u 3. minutu, zahvaljujući nes(p)retnoj reakciji Kolašinca.

Između ta dva pogotka BiH je, u svom premijernom nastupu na Mundijalu, stvorila par dobrih šansi, ali je tek u 85. minutu Ibišević upisao prvi, istorijski pogodak za bh. reprezentaciju, proturivši loptu između Romerovih nogu. Koliko su se "zmajevi" trudili govori i podatak da je to bio 11. udarac prema golu "gaučosa".

Ostalo je premalo vremena da se nešto ozbiljnije uradi, ali igra koju smo vidjeli na "Marakani" ohrabruje pred odlučujuće duele sa Nigerijom i Iranom u borbi za prolaz u drugi krug takmičenja.

Konačan rezultat bio je 2:1 (1:0) za Argentinu.

Izvor:Nezavisne novine