Lana Pudar postavila novi evropski rekord

Mlada plivačica iz Mostara Lana Pudar osvojila je juče bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju.

Pudareva je isplivala vrijeme 2:04.88 minuta, čime je postavila novi juniorski rekord Evrope.

Zlato je osvojila svjetska prvakinja Јufei Žang iz Kine sa vremenom 2:03.01, dok je srebrna medalja završila kod Šarlot Huk iz sa vremenom 2:04.35.

- Lani kapa do poda, sve riječi za nju su suvišne, a velike čestitke idu i trenerskim gigantima i prekrasnim osobama Goranu Grahovcu i Aleni Ćemalović . saopštili su iz Kluba vodenih sportova Orka iz Mostara u kojem Lana trenira.

Lana Pudar se jutros plasirala u finale Svjetskog prvenstva, nakon što je bila četvrta u kvalifikacijama isplivavši vrijeme 2:06.07.

Izvor: srna.rs

Da li je opozicija u Srpskoj trebala učestvovati na mitingu u Banjoj Luci ili nije?