Примера: Барселона осветнички, Реал немоћан у Баскији

Барселона се у великом стилу реванширала Севиљи за недавну елиминацију из Купа краља, побједом од 4:0 на свом Камп Ноу.

Утакмица је обиљежена  сјајном  партијом Леа Месија уз два гола у посљедњих десет минута. Његов учинак вечерас био је од посебног значаја.

Наиме, били су то Месијев 100. и 101. гол чиме је ушао у клупску историју као најмлађи играч (22 године и шест месеци) коме је успјело да "пребаци" стотку!

Фудбалери Атлетик Билбаоа припредили су највеће изненађење у 18. колу шпанског првенства побједом над Реал Мадридом резултатом 1:0!

Једини гол на крцатом „Сан мамесу" постигнут је већ у другом минуту меча, а мрежу Икера Касиљаса затресао је Фернандо Љоренте послије грубе грешке одбране Мадриђана