Србија у малом фудбалу срушила Русе

Репрезентација Србије у малом фудбалу направила је велико изненађење на Европском првенству у футсалу (малом фудбалу) савладавши Русију са 4:3, чиме су изборили првои мјесто у групи Ц и лакшег противника у четврфиналу.

Фаворизовани Руси су водили 2:0 у последњем мечу Групе Ц, али су изабраници Аце Ковачевића направили велики преокрет, победили 4:3 (0:1) и обезбедили дуел са Португалом у четвртфиналу.

Иако су обе екипе још раније обезбједиле пласман у четвртфинале (побједама над Словенијом), утакмица је била од велике важности како би се избјегао дуел са четвороструким шампионима Европе, Шпанцима. А Русима је одговарао и бод због боље гол-разлике.

Чинило се да од изненађења неће бити ништа. Једина репрезентација, уз Италију, која је прекидала доминацију Шпанаца у досадашњих шест континенталних шампионата повела је 2:0 погоцима у 17. и 22. минуту (Кристополов и Мајевски).

Међутим, "орлови" су од 30. до 32. минута постигли три гола, а стријелци су били Бојан Павићевић, Марко Перић и Владимир Лазић. Недуго затим Коцић је повећао на 4:1 (36. минут).

Да завршница ипак буде неизвјесна побринула се (не)срећа, јер су Руси смањили на 3:4 у 38. минуту аутоголом Перића.

И онда је настала драма. Руси су играли са играчем-голманом последња два минута. Нападали су, али су се Срби одбранили.

Тако ће у уторак (19.30), такође у Будимпешти, играти за полуфинале са Португалцима, који су од Шпанаца изгубили са чак 1:6.

У случају пласмана међу четири најбоље репрезентације Европе, Србији би ривал био бољи из дуела Азербејџан - Украјина.