Канада згазила Русију на олимпијском турниру

ВАНКУВЕР - Сензационално четвртфинале хокејашког турнира или финале прије финала, како су га назавли познаваоци ове игре, добила је селекција домаћина, Канаде.

Канађани, који су захваљујући поразу од тима САД морали у осмину финала, савладали су великог ривала резултатом 7:3.

Канада - Русија 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)

Гецлаф 3, Бојл 13, Неш 13, Мороу 19, Пери 24, 30, Вебер 25 - Калињин 15, Афиногенов 25, Гончар 32

Већ у првом периоду игре домаћи тим стигао је до велике предности. Послије три минута игре Гецлаф је савладао Набокова, Бојл и Неш у 13. минуту постигли два гола за 3:0.

Руси су успјели да узврате голом Калињина два минута касније али се на прву паузу отишло са 4:1 после поготка Мороуа.

Сам почетак друге трећине доноси нова два гола Канађана, Пери погађа у 24, Вебер у 25. минуту. Афиногенов је смањио на 2:6 у истом минуту, да би Кори Пери погодио још једном за 7:3. Играо се 30. минут.

Када је два минута касније Гончар смањио резултат на 7:3 чинило се да ће утакмица бити потпуно спелтакуларна а број голова рекордан.

Ипак, последњи период игре донео је пет искључења, доста борбе али голова није било, Канађани су се убедљивом победом пласирали у полуфинале где их чека бољи из дуела Шведска - Словачка.

Оба тима имала су по десет искључења, Канађани упутили знатно већи број удараца (42:28) и заслужено стигли до велике побједе.