Барса и Бордо завршили посао

У реваншима осмине финала шампион Европе је савладао Штутгарт 4:0 (први меч 1:1), а Бордо је био бољи до Олимпијакоса 2:1 (први меч такође добио, 1:0).

Барса је све дилеме отклонила у првом полувремену у коме су јој Лионел Меси и Педро Родригез донијели недостижну предност, коју су у наставку само увећали сјајни Аргентинац и резервиста Бојан Кркић.

Много више неизвјесности било је у Бордоу иако је Гуркуф већ у 5. минуту удвостручио предност свог тима из првог меча.

Међутим, средином другог полувремена, тек што су гости остали без искљученог Дербишајера, успјели су да изједанче, преко Митроглуа (65. минут), који је два минута раније ушао у игру.

Недуго затим и домаћин је остао са десеторицом, јер је други жути картон добио капитен Дијара. Ипак, не само да црвено-бијели из Пиреја нису могли до другог гола, већ су га и примили. У 89. минуту стрелац је био Шамак.

Жријеб за четвртфинале обавиће се у петак у Ниону, а церемонија ће почети у подне.