Лига шампиона: Лион и Бајерн поуфиналисти

Фудбалери Олимпика из Лиона пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, иако су изгубили у гостима од Бордоа са 1:0.

Лион је у првој утакмици побиједио са 3:1, а укупним резултатом у серији 3:2. У полуфиналу ће играти против Бајерна из Минхена.

Побједнички гол постигао је Маруан Шамак у 45. минуту, иако је Лион био опаснији тим у првом полувремену.

Ово је Лиону први пут да се пласирао у полуфинале Лиге шампиона.

Са Лионом ће у полуфиналу играти минхенски Бајерн који је поред пораза од Манчестер јунајтеда 2:3, на Олд трафорду прошао даље због побједе од 2:1 у првој утакмици.

У синошњем двобоју поготке су постигли: Гибсон у 3. и Нани у 7. и 41. минуту за домаће, а Олић у 43. и Робен у 74. минуту за госте.

У 50. минуту италијански судија Рицоли показао је играчу домаћег клуба да Силви црвени картон.

Двомеч је на програму 21. и 27. априла, а финале Лиге шампиона се игра у Мадриду, 22. маја.