Јавор довео Партизан на прво мјесто

Одигране су утакмице 25. кола Јелен Суперлиге након којег српски шампионат има новог лидера. Јавор је изненадио Звезду у Београду, па је Партизан сада први на табели.

Тим из Иваљице побиједио је на празној 'Маракани' 1:0, а минималном побједом над Напретком Партизан је преузео прво мјесто на табели.

ОФК Београд је са 3:2 савладао Борац, 3:1 је било за Војводину против Младог радника, а идентичан резултат био је у дуелу Јагодине и Спартака. Чукарички је добио 1:0 Металац, док је Рад са 2:0 савладао БСК. Смедерево - Хајдук 0:0.

У последњем мечу кола, Јавор је на празној 'Маракани' приредио ново изненађење у Београду јер је минималним резултатом савладао досадашњег лидера Црвену звезду. Једини гол за госте из Ивањице постигао је Јован Никитовић у 40. минуту из пенала који је скривио голман 'црвено-белих' Стаменковић. Тако је Јавор после бода који је освојио на ЈНА, однео и сва три са највећег стадиона.

Шампион Партизан преузео је прво место на табели минималном победом над Напретком. Једини гол у Крушевцу постигао је у 14. минуту Ламин Дијара који је први пут у 2010. години савладао противничког голмана. Напредак је од 47. минута играо са десет играча, пошто је други жути картон и искључење због прекршаја над Дијаром зарадио Јосип Пројић. 'Црно-бели' сада имају бод предности испред Звезде.

ОФК Београд побиједио је на Карабурми чачански Борац са 3:2 и дошао на треће мјесто на табели. Гости су повели на 'Омладинском стадину' већ у петом минуту голом Никодијевића. Међутим, 'ромонатичари' су само седам минута касније изједначили преко Крстића који је прво промашио пенал али био најбржи и одбијену лопту послао иза голмана гостију. У самом финишу првог полувремена Жеравица је донио преокрет. У наставку меча Ињац је поново погодио за ОФК и осигурао побједу свом тиму, а у 68. минуту Стојановић је само успео да ублажи пораз.

Спартак је поражен у Јагодини 3:1 чиме је изгубио треће мјесто. Домаћи тим повео је у 19 минуту голом Белића, а само три минуте касније изједначио је Торбица. Неријешено је било све до 65. минута када је Бојовић из пенала донио нову предност Јагодини, а исти играч је шест минута пре краја потрвдио побједу.

Војводина је са 3:1 побиједила у Пожаревцу и послала Млади радник на дно табеле. Ипак, домаћи играчи су први стигли до гола и то већ у другом минуту када је Јашић савладао Бркића. Само неколико минута касније Драган Мрђа је наставио голгетерску серију и донио брзо изједначење. Млади радник је одолијевао финалисти Купа све до 72. минута када је Мрђа другим голом донио преокрет, а седам минута касније Катаи је потврдио три бода 'лалама'.

Врло битну побједу у борби за опстанак забиљежио је Рад који је са 2:0 надиграо БСК из Борче. Стријелци за 'грађевинаре' били су Пршо у 31. и Ранђеловић у 80. минуту. Поразе БСК-а и Младог радника искористио је Чукарички који је другом везаном, а четвртом побједом у шест кола препустио 'фењер' Пожаревљанима и изашли из зоне испадања са два бода више од ривала. Другу побједу у гостима и три велика бода екипи са Бановог Брда донио је Грубјешић у 27. минуту утакмице против Металца у Крагујевцу.

Јелен Суперлига, 25. коло:

Млади радник – Војводина 1:3 (1:1)

Јашић 2 - Мрђа 6, 72, Катаи 79

ОФК Београд - Борац 3:2 (2:1)

Крстић 12, Жеравица 45, Ињац 61 - Никодијевић 5, Стојановић 68

Јагодина – Спартак Златибор вода 3:1 (1:1)

Пршо 31, Ранђеловић 80

Црвена звезда –Јавор Хабитфарм 0:1 (0:1)

16. Млади радник................25 4 10 11 17:34 22

У утакмицама 26. кола у суботу се састају: Војводина - Јагодина, Спартак - Рад, БСК - Напредак, Партизан - Металац, Чукарички - Смедерево, Хајдук - Црвена звезда, Јавор - ОФК Београд и Борац - Млади радник.