Игокеа немоћна, Широки шампион

Екипа Широког побиједила је и у трећој утакмици финалне серије кошаркашког првенства БиХ Игокеу, те тако одбранила наслов првака БиХ.

Кошаркаши екипе са Пецаре без пораза су у финалној серији савладали Игокеу и тако дошли до нове титуле првака Босне и Херцеговине.

Домаћи су кошаркаши водили већим дијелом сусрета, а Игокеа је повела само на самом почетку меча (2:0). Међутим, то је било све од Александровачана у овој утакмици. Изабраници тренера Ивана Велића апсолутно су доминирали и вечерашњом утакмицом, иако је Игокеа била нешто боља него у другом сусрету у Александровцу.

На полувремену су домаћи кошаркаши имали предност од шест поена (41:35), али у наставку је та предност из минута у минут само повећавана, до коначних 83:68 и велико славље у дворани на Пецари.

Широки ТТ Кабели – Игокеа 83:68

(23:18, 18:17, 27:22, 15:11)

ШИРОКИ БРИЈЕГ – Двона Пецара. Гледалаца: 4.500. Судије: Обрадовић, Зураповић, Бабић.

ШИРОКИ: Штембергер 13, Планинић 2, Чолак 5, Милековић 3, Налетилић 8, Сиришћевић, Рамљак, Шпраља 3, Пуљко 6, Лонгин 9, Мејсон 9, Гргат 25. Тренер: Иван Велић.

ИГОКЕА: Батлер 6, Јањушевић 10, Боцка 6, Ђурковић 8, Зујовић, Коматина 6, Поповић, Ђикановић 12, Фекете, Ђерасимовић 7, Бланшар 6, Мејси 7. Тренер: Драго Каралић.