Борац однио пехар са Грбавице

Екипа бањoлучког Борца освојила је фудбалски Куп Босне и Херцеговине, након што је у сјајној утакмици одиграла 2:2 са Жељезничаром.

Плави су запријетили два пута у прве двије минуте, те најавили могућност постизања гола. Играла се шеста минута када је Борац повео.

Након једне "свијеће" у казнени простор Жељезничара, статична одбрана домаћих није реаговала, а лопта долази до Мирослава Стевановића, којем није било тешко погодити мрежу иза Ибрахима Шехића за мук на препуној Грбавици.

Већ у наредном нападу Жељо је покушао изједначити, али Бучан погађа стативу. Борац се након постигнутог гола повукао више на своју половину, стрпљиво чекајући грешку домаћих, док домаћи нападачи нису имали концентрације пред голом Бањoлучана.

Капитен гостију Оливер Јандрић могао је у 16. минути повисити на 2:0, али шутира високо преко гола. Саша Кајкут је у 24. минути добро истрчао контранапад, али његова лопта није дошла до Вукеље.

Међутим, двије минуте касније, Кајкут се искупио. Након још једне несхватљиве грешке домаће одбране Кајкут је погодио на велико одушевљење око 300 гостујућих навијача на стадиону Грбавица.

Борац је у првом полувремену лако дошао до два гола, зналачки искористивши грешке домаће одбране. Тренер плавих Амар Осим је у 30. минути из игре извео Делимира Бајића, а умјесто њега увео младог нападача Едина Вишћу, желећи појачати напад, али до одласка на одмор домаћи нису успјели погодити мрежу, па се на одмор отишло са великом и неочекиваном предношћу Борца од 2:0.

Жељо је смањио већ у другој минути наставка. Шимић је центрирао у казнени простор, Бућан главом спустио за Вишћу који хвата сјајан волеј и смањује на 1:2. Само шест минута касније, у 54. минути, плави су дошли до изједначења.

Сјајни Мирсад Бешлија је погодио, а Грбавица је прокључала. Осим је потпуно погодио када је у игру увео сјајног Вишћу, након чијег је уласка игра домаћих добила једну потпуно другу димензију.

Борца је у другом полувремену пркатично нестало са терена. Бањoлучани су тек петнаестак минута прије краја сусрета опасније запријетили голу Шехића.

Међутим, до краја сусрета Борац је имао двије велике прилике, а Жељо је такође у више наврата запријетио голу Кнежевића. Мреже се више нису тресле, завршило је 2:2, a трофеј намијењен освајачу Купа Босне и Херцеговине одлази у Бању Луку.

Жељезничар - Борац 2:2

Стадион Грбавица. Гледалаца: 15.000. Жути картони: Шимић, Поповић (Жељезничар), Сакан, Кајкут, Јандрић (Борац). Стријелци: 0:1 - Стевановић (6), 0:2 - Кајкут (26), 1:2 - Вишћа (49), 2:2 - Бешлија (55).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шехић, Шимић (од 72. Ровчанин), Радовановић, Бајић (30. Вишћа), Мешић, Сврака, Чулум, Бешлија, Бекрић, Поповић (од 72. Мешановић), Бучан. Тренер: Амар Осим.

БОРАЦ: Кнежевић, Ступар, Жарић, Петрић (од 17. Дамјановић), Тривуновић, Сакан, Јандрић (од 90. Ћорић), Станчески, Стевановић, Вукеља, Кајкут (83. Вукобратовић). Тренер: Зоран Марић.

Судија: Драган Скакић

Текст и фото: Спортспорт.ба