Nije Njuz.net: Delije bodrile Partizan u Humskoj! (VIDEO)

Prije tačno 27 godina FK Partizan je na svom stadionu odigrao poslednji meč u SFRJ protiv zagrebačkog Dinama, a “crno-beli” su sa tribina imali i podršku navijača vječitog rivala.

Prvog dana septembra 1990. godine Partizan je pobjedio rezultatom 2:1, golovima Jokanovića u 13. minutu i Đurđevića u 39. iz penala.

Jedini gol za zagrebačke “modre” postigao je aktuelni predsednik Hrvatskog fudbalskog saveza Davor Šuker u drugom poluvremenu.

Međutim, jedan detalj sa te utakmice ostao je posebno upečatljivi, jer je na severnoj tribini stadiona u Humskoj raširena zastava “delije sever”, koja je pripadala navijačima Zvezde

Oni su došli da pruže podršku najvećem rivalu protiv hrvatskog tima, a to nije bilo ništa neobično za to vrijeme, jer je nabujali nacionalizam u obe države dostizao tačku ključanja prije nego što je eskaliralo krvavim sukobima i raspadom države.

Izvor: maxsport.rs