Region

Beograd je danas centar koji okuplja neke od najvećih svjetskih umova

Beograd je danas domaćin simpozijumu "World Minds", na kojem učestvuju neki od najvećih svjetskih umova današnjice.

Srbija je tako postala prva zemlja na svijetu, poslije Švajcarske, u kojoj se održava simpozijum zajednice "World Minds" koja okuplja više od 1.000 pojedinaca koji spadaju u sam svjetski vrh stručnjaka i lidera u različitim oblastima kao što su nauka, tehnologija, umjetnost, biznis,...


Rolf Dobeli, osnivač zajednice World Minds

Cilj simpozijuma je razmjena ideja, kreiranje novih znanja i pristup najnovijim otkrićima iz čitavog sveta.


Ričard Brauning

Na prvom beogradskom "World Minds" simpozijumu, koji je juče najavljen performansom izumitelja Ričarda Brauninga koji je pokazao publici na Adi Ciganliji kako funkcioniše njegovo "mlazno odijelo za letenje", između ostalih učestvuju i dobitnik Nobelove nagrade za hemiju Kurt Vitrih, zatim tehnološki pionir i jedan od govornika na TED konferencijama Tom Vudžek, Milica Mastilović iz novosadske kompanije "3Lateral", koja važi za inovatora u oblasti gejming industrije, Vesna Bengin iz "Biosense Institute", Oš Agabi, stručnjak za neurotehnologiju i izvršni direktor kompanije "Koniku",...

O geopolitici će razgovarati predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i nekadašnji njemački kancelar Gerhard Šreder, a taj razgovor će moderirati Mark Valder, izvršni direktor kompanije "Ringier AG". Program digitalizacije Srbije će predstaviti premijerka Ana Brnabić.


Mark Valder, generalni direktor "Ringiera"

Rolf Dobeli, biznismen i autor bestseler knjiga, osnivač zajednice "World Minds" rekao je uoči simpozijuma da se zaljubio u Srbiju i da ga je fascinirao razvitak na polju nauke. 

Zajednica "World Minds" je nastala u Švajcarskoj, a Vlada Srbije je pokrenula partnerstvo sa ovom prestižnom organizacijom, pa je tako dogovoreno da se simpozijumi održavaju i u Beogradu.

Jedinstvena zajednica najvećih mislilaca i umnih ljudi

"World Minds" inače ima tradiciju dugu 12 godina, 150 priznatih govornika, preko 1.000 članova i čak 3.141 ideju koja je proizašla iz brojnih konferencija.

Ovaj simpozijum danas predstavlja jedinstvenu zajednicu u kojoj neki od najvećih mislilaca i umnih ljudi svijeta razmjenjuju ideje i sklapaju poslove. Čini je više od 1.000 visokorangiranih pojedinaca, među kojima su nobelovci, državnici, naučnici, profesori univerziteta, ambasadori, pisci, koji su dali značajan doprinos nauci, umjetnosti i biznisu. U zajednicu se ulazi isključivo po pozivu, a svaki učesnik mora da ispuni nekoliko bitnih uslova.

- Što se naučnika tiče, njihov rad mora biti međunarodno priznat. Članovi "World Minds-a" iz sfere nauke su specifični jer tu imamo i podgrupu, koja se zove "ruki" (početnik), u koju spadaju mladi, perspektivni naučnici, tzv. zvijezde u usponu koji nisu međunarodno priznati, ali dolaze po preporuci kolega koje to jesu. Što se umjetnika tiče, uslov je sličan: moraju biti međunarodno priznati. Za poslovne ljude, uslov je da budu direktori velikih i uspješnih kompanija. Uz to, uvijek imamo goste iz sfere politike, visoke članove vlada, kao i uticajne ljude iz ostalih sfera. Ipak, moram da napomenem da nam je nauka glavna preokupacija - objasnio je osnivač Rolf Dobeli.

 

Izvor: Blic

 

Twitter
Anketa

Da li je opozicija u Srpskoj trebala učestvovati na mitingu u Banjoj Luci ili nije?

Rezultati ankete
Blog