Petak, 05.12.2025.
6 C
Sarajevo

Маријани: Косово је мафијашка држава и рак рана на Балкану

Маријани, који је члан десничарске странке Марин ле Пен, рекао је да је Косово регија Србије, која никада није смјела да остане у рукама оних који га данас воде, преноси портал "Косово онлајн".

Он је истакао да Приштина укида основна права, владавину закона, функционисање демократских институција, те да постоји трговина људима, трговина органима.

Критикујући европског извјестиоца за Косово Виоле фон Крамон, која се залаже за визну либерализацију за Приштину, он је рекао да се Хашим Тачи у Хагу терети за ратне злочине, док Фон Крамонова није ни поменула ову чињеницу.

– Метастазе се шире Европом, мафијашке операције и оружје увезено у Француску са Косова. Забринут сам због тога што извјестилац и већина политичких група подржавају либерализацију визног режима за Косово. ЕУ подржава мафијашку државу – рекао је Маријани.

Он је критиковао и извјештај Фон Крамонове о самопроглашеном Косову, назвавши га неуравнотеженим, слијепим и идеолошким.

Фон Крамонова је предложила Маријанију да посјети Косово како би се упознао са ситуацијом, те устврдила да самопроглашено Косово ни у ком случају није мафијашка држава. Она је сматра да либерализација визног режима ни на који начин неће угрозити грађане Француске.

 

Извор: srna.rs

Popularno ove nedelje

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Teme

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Povezani članci

Popularne kategorije