Ponedjeljak, 27.04.2026.
5 C
Sarajevo

Додик: Није Делта крива

БАЊАЛУКА, 22. АПРИЛА (СРНА) – Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик најавио да ће сутра разговарати са представницима конзорцијума "Делта-Зекстра" у вези са даљим током приватизације бањалучке Робне куће "Боска".


Додик је рекао да је јуче телефоном разговарао са представницима београдског конзорцијума и да сутра очекује долазак њихове делегације у Бањалуку.

"Наш приоритет су радници "Боске" и они имају алтернативу која подразумијева ранији договор са Владом РС. Можда то није најбоље рјешење за раднике, али им омогућава да ријеше своје проблеме који се односе на претходна примања и повезивање радног стажа", истакао је Додик.

Премијер РС је рекао да је непотребно стварати било какву негативну климу због недоласка представника конзорцијума на заказани састанак у Бањалуку, јер је економска криза, која је захватила читав свијет, створила слабију могућност за добијање финансијских средстава од банака.

"У том проблему је и "Делта-Зекстра", јер они имају велико пословање, али је промет у трговини смањен за неколико десетина процената", изјавио је Додик новинарима у Бањалуци.

У читавој причи, каже Додик, није проблем конзорцијум "Делта-Зекстра" већ чињеница да је у претходном периоду продат доњи дио "Боске" који је најпродуктивнији, па представници "Делте" покушавају постићи договор са њиховим власницима.

Додик је рекао да није упознат са информацијама које су се појавиле у медијима да је "Влада РС опростила дуг `Делта-Зекстри` од 4,5 милиона КМ који се односи на приватизацију сарајевског `Ослобођења`".

"Нисам уопште упознат са детаљима о том питању, али у оквиру општих процеса стабилизације привреде то није једини примјер. `Делта` је накнадно купила бивше предузеће `Ослобођење` од претходног приватизационог власника и на тим реалцијама су остале некакве обавезе", истакао је Додик.

 

Popularno ove nedelje

A šta ćemo s Aginim Selom?

Grad Banjaluka, na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem, planira...

Tramp evakuisan tokom večere sa dopisnicima Bijele kuće – čuli se pucnji, pogođen tajni agent (VIDEO)

Donald Tramp je hitno evakuisan sa večere Udruženja dopisnika...

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Teme

A šta ćemo s Aginim Selom?

Grad Banjaluka, na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem, planira...

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Povezani članci

Popularne kategorije