izvor: Inf. služba NSP
Jučerašnje saopštenje za javnost SNSD-a potvrđuje strah i nervozu vladajućeg režima i njihovog prvog čovjeka od predstojećih izbora. Dok se u javnom servisu RS, koji svi mi plaćamo, vodi već osam godina hajka na predstavnike opozicije, proglašavajući ih neprijateljima naroda, stranim plaćenicima i špijunima, vladajuća stranka i njihovi sateliti se ne obaziru na to, čak štaviše diriguje ovakav koncept rada javnog servisa.
U isto vrijeme jednu privatnu televiziju, godinama najgledaniju TV u RS, pokušavaju da disciplinuju kako upadima policije, stalnim inspekcijskim kontrolama, pa čak i vrijeđanjima i prijetnjama glavnom uredniku i njegovoj porodici.
Ovim je vladajuća stranka pokazala strah od izbora i poraza koji je neminovan, svjesni odgovornosti za neviđeni kriminal koji je učinjen u prethodnih osam godina, dok su građani RS zamajavani pričama o patriotizmu, otcjepljenju, secesiji i referendumu.
Ova stranka je uz pomoć DNS-a i SP RS privatizovala institucije, ukinula slobodu javne riječi i vladavinu prava, a Republiku Srpsku smatra privatnim posjedom dok su politički neistomišljenici neprijatelji države i naroda. Jedan čovjek je privatizovao sve institucije, a sve prihode Republike doživljava kao stanje na vlastitom tekućem računu.
Vjerujemo da će ovakav stav SNSD-a naići na osudu javnosti RS i BiH, naročito onih institucija i pojedinaca koji se bave zaštitom novinarske profesije i novinarskih prava i sloboda.

