Srijeda, 10.12.2025.
1 C
Sarajevo

Nema dogovora, moguća obustava javnog prevoza od 1. jula

-Predstavnici SNSD-a, Ujedinjene Srpske i Socijalističke partije nisu došli na sastanak. Ono što SNSD traži, jeste da do kraja godine preuzmemo četiri miliona maraka za finansiranje javnog prevoza – rekao je Stanivuković.

Kazao je da bi u tom slučaju grad morao odustati od ostalih projekata.

– Grad je ponudio da novi cjenovnik važi samo za pojedinačne i radničke karte, a grad bi subvencionisao đačke karte i karte za socijalno ugrožene kategorije – kazao je Stanivuković.

Podsjetio je  da su prevoznici odlučili da, ako se ne usvoji novi cjenovnik, od 1. jula dođe do obustave javnog prevoza u Banjaluci.

– Ukoliko se ne postigne dogovor, ako ostane takav stav skupštinske većine i ako se ne postigne konsenzus, spremni smo da u krajnjem slučaju odemo pred vrata onih gdje je problem i nastao – poručio je Stanivuković.

Direktor „Autoprevoza“ Dejan Mijić rekao je da bi prema trenutnoj situaciji od 1. jula moglo doći do obustave javnog prevoza u gradu.

– Iako se stekao i treći uslov za poskupljenje od prvog marta, dogovor nije postignut – kazao je Mijić.

Dodao je da se postojeći cjenovnik odnosi na cijenu goriva 2,59 KM, a sadašnja cijena iznosi 3,5 KM, što je neprihvatljivo.

– Uslov da od 1. jula ne dođe do obustave gradskog i prigradskog prevoza je da grad isplati sredstva za jun i da se usvoji novi cjenovnik. Potrebno je, pored toga, izdvojiti sredstva za finansiranje nerentabilnih linija, 15 feninga po kilometru za gradski i 30 feninga za prigradski prevoz – rekao je Mijić.

Dodao je da je nerentabilne linije potrebno redukovati, kako se u vrijeme krize ne bi bespotrebno trošio novac i gorivo.

 

Izvor: glassrpske.com

Popularno ove nedelje

Milan Nedeljković će biti novi šef BMW-a

Srbin Milan Nedeljković preuzeće 14. maja 2026. dužnost predsjednika...

Ševe, Strele ili o sarajevskim snajperistima Armije BiH

Sjećam se jednog razgovora u kojem je Boro Kontić...

Studija pokazala: vakcinisani protiv COVID-19 su imali 74% manji rizik da umru od teškog oblika bolesti

U moru zbunjujućih informacija o COVID-19 mRNA (iRNK) vakcinama,...

Račić: Granični prelaz u Gradišci žila kucavica ekonomije BiH

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Goran Račić izjavio je...

Zovko: Političko Sarajevo stoji iza necivilizovanog rječnika Heleza

Evroposlanik iz Hrvatske Željana Zovko istakla je da iza...

Teme

Milan Nedeljković će biti novi šef BMW-a

Srbin Milan Nedeljković preuzeće 14. maja 2026. dužnost predsjednika...

Ševe, Strele ili o sarajevskim snajperistima Armije BiH

Sjećam se jednog razgovora u kojem je Boro Kontić...

Račić: Granični prelaz u Gradišci žila kucavica ekonomije BiH

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Goran Račić izjavio je...

Zovko: Političko Sarajevo stoji iza necivilizovanog rječnika Heleza

Evroposlanik iz Hrvatske Željana Zovko istakla je da iza...

Zabrana društvenih mreža za mlađe od 16 godina stupila na snagu u Australiji

Zabrana korišćenja društvenih mreža za osobe mlađe od 16...

CIK naredio ponovno brojanje na 51 biračkom mjestu

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine BIH donijela je...

Из других медија (РТС) – Купрес отета земља (ВИДЕО)

Опустела села, урушене куће, затворене школе, закатанчене цркве, то...

Povezani članci

Popularne kategorije