Крај Партизанове бајке

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана изгубили су у Београдској арени од руске екипе ЦСКА 67:56, у трећем мечу четвртфиналне серије Евролиге и тиме завршили овогодишњи сјајан наступ у Европи.

Цијела утакмица је протекла у знаку чврстих одбрана, и судијском критеријуму који је више одговарао Московљанима. Иако су обе екипе играле жестоке одбране, судије су домаћима свирале 20 прекршаја више (34:14).

Партизан је боље отворио меч, водио са 7:4, али су гости успоставили равнотежу и добили прву четвртину са 15:14. Почетком дуге четвртине ЦСКА је направио предност од 5 разлике, а ту предност су имали и на полувремену, 33:28. Патризан је поново лоше почео наставак меча и био принуђен да стиже предност гостију која се кретала у распону од 5 до 10 поена.

Најбољи у Партизану, али без подршке осталих, био је Новица Величковић, који је постигао 26 поена и имао по 4 скока и асистенције. Најефикаснији код гостију су били Шишкаускас са 20 и Смодиш са 18 поена.