Buđenje šampiona, Denver izjednačio u seriji predvođen fenomenalnim Jokićem (VIDEO)

Srpski košarkaš meč završio sa 35 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Košarkaši Denvera uspeli su da naprave i drugi brejk i izjednače u polufinalu Zapada na 2:2. Pobedili su sa 115:107.

Naredni, peti meč, igraće se u Denveru u noći između utorka i srede.

Jokić i saigrači nisu imali rešenja za Edvardsa na početku meča, Minesota je bolje otvorila meč i povela sa osam poena razlike. Međutim, Nagetsi počinju da igraju sjajnu odbranu, naročito Eron Gordon, pa brzo prave veliku seriju i stiču prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Džamal Mari zatvorio je prvo poluvreme pogotkom sa pola terena, pa Denver odlazi na odmor sa 15 poena razlike.

Nastavio je Mari i u trećoj četvrtini sa dobrom igrom, što je bilo naročito važno jer je Jokić većinu treće deonice presedeo na klupi zbog problema sa faulovima.

Eron Gordon dugo je bio bez promašaja, šutirao je 10/10 iz igre u jednom trenutku, na kraju 27 poena. Mari je dodao 19, a naravno, najbolji je bio Jokić sa 35 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

U ekipi Minesote fantastičan je bio Entoni Edvards sa 44 poena, ali je bio bez adekvatne pomoći saigrača, Tauns je postigao 13, Konli 15, Gober 11.

Zanimljivo je da do sada u ovoj seriji nismo videli nijednu pobedu domaćina, sva četiri meča dobila je gostujuća ekipa.

Izvor: politika.rs

Da li podržavate ideju da se Dan Republike Srpske umjesto 9. januara slavi 15. februara?