Borac slavi titulu: Šampionski pehar u rukama crveno-plavih

Borac je šampion! Treći put u svojoj istoriji, nakon 2011 i 2021. godine, "crveno-plavi" najbolja ekipa u BiH. Matematički su to izabranici Vinka Marinovića i potvrdili juče trijumfom u pretposljednjem kolu protiv Igmana – 4:3.

Čudesna utakmica na "Gradskom stadionu u Banjaluci. Vidjeli smo sedam golova, nekoliko preokreta. Preznojili su se "crveno-plavi" da dođu do trijumfa.

Šampionsko slavlje otvorio je David Vuković golom u 32. minutu na asistenciju Sebastijana Erere. Bio je to šesti gol ovog proljeća novopečenog reprezentativca BiH. A onda šok za sve na "Gradskom stadionu". Izjednačio je Belmin Mešinović u 42. minutu na sjajnu asistenciju Velizara Janketića.

Tek što su krenuli sa centra fudbaleri Borca, napadač gostiju Mirsad Ramić oduzeo je loptu Savi Šušiću i rutinski savladao Marka Miloševića za preokret – 1:2. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Borac je poravnao preko Jovana Nišića iz jedanaesterca u 49. minutu. Prethodno je Amer Dupovac oborio Jovu Lukića.

Svega četiri minuta kasnije novi šok za pristalice domaćih. Kenan Hebibović je sa desne strane uposlio Janketića, koji je, neometan, sa ivice kaznenog prostora sjajno pogodio za 2:3. Vatromet se nastavio. U prvom sljedećem napadu poravnao je Damir Hrelja – 3:3.

Konačan rezultat Borac – Igman 4:3 postavio je Zoran Kvržić na asistenciju Jakova Blagajića u 63. minutu. Iskusni desni bek pogodio je tek što je ušao na teren.

Parovi 23. kola, koje se igra u nedjelju, 26. maja od 17 časova: Posušje – Zvijezda 09, Široki brijeg – Sarajevo, GOŠK – Sloga (D), Tuzla siti – Velež, Igman – Zrinjski, Željezničar – Borac.

Strijelci: 1:0 Vuković u 32, 1:1 Mešinović u 42, 1:2 Ramić u 43, 2:2 Nišić iz penala u 49, 2:3 Janketić u 53, 3:3 Hrelja u 54, 4:3 Kvržić u 63. mnutru

Stadion: "Gradski stadion" u Banjaluci.

Gledalaca: 5500.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Kvržić, Milošević (Borac), Oremuš (Igman).

Igrač utakmice: Zoran Kvržić (Borac) 7,5.

BORAC: Milošević 6,5, Ćelić 6,5, Jurilj 6, Grahovac 7, Herera 7, Vuković 7,5, Lukić 7 (od 70. minuta Makarić -), Blagaić 7 (od 70. minuta Vranješ -), Šušić 5 (od 45. minuta Jokić), Nišić 6,5 (od 63. minuta Fićović -), Hrelja 7 (od 63. minuta Kvržić 7,5). Trener: Vinko Marinović.

IGMAN: Ćeman 5,5, Mešinović 7, Velić 6, A. Hebibović 6 (od 85. minuta Pirić -), Oremuš 5,5 (od 45. minuta K. Hebibović 6,5), Čubrilo 5,5 (od 65. minuta Brekalo -), Đorić 6, Dupovac 6,5, Bajrić 5,5, Janketić 7,5 (od 73. minuta Mešić -), Ramić 7 (od 65. minuta Ahmetović -). Trener: Adnan Elezović.

Izvor: glassrpske.com

Da li podržavate ideju da se Dan Republike Srpske umjesto 9. januara slavi 15. februara?