
Vijesti
U Memorijalnom centru u Potočarima obilježavanje 30 godina od stradanja Bošnjaka
U Memorijalnom centru u Potočarima danas će biti obilježeno 30 godina od stradanja Bošnjaka iz Srebrenice u julu 1995. godine.
Sinoć su učesnici „Marša mira“, zajedno s porodicama žrtava, iznijeli tabute s posmrtnim ostacima do musale u Potočarima.
Danas će u mezarju biti ukopani Senajid Avdić (1979), Hariz Mujić (1979),
Fata Bektić (1928), Hasib Omerović (1961), Sejdalija Alić (1961), Rifet Gabeljić (1964) i Amir Mujčić (1964).
Organizatori očekuju više od 150.000 ljudi u Potočarima.
Načelnik opštine Srebrenica Miloš Vučić je zbog obilježavanja 30 godina od stradanja Bošnjaka - 11. jula u Potočarima i 33 godine od srpskog stradanja na Zalazju na Petrovdan - 12. jula, proglasio ta dva dana neradnim za opštinsku administraciju i ustanove u ovoj lokalnoj zajednici.
Policijska uprave Zvornik saopštila je da se preduzimaju sve mjere i radnje da bi predstojeći skupovi u Srebrenici protekli mirno i bezbjedno zbog čega su na snazi i određene zabrane u odvijanju saobraćaja.
Zabrana saobraćaja za teretna vozila nosivosti od 3,5 tone i više na snazi je od 5.00 do 20.00 časova na putnim pravcima Konjević Polje-Bratunac, Bratunac-Srebrenica-Zeleni Jadar, te Zeleni Jadar-Milići.
Na snazi je i naredba o zabrani prevoza eksplozivnih materija, naoružanja i vojne opreme u drumskom saobraćaju, osim za prevoz protivgradnih raketa za potrebe Javnog preduzeća "Protivgradna preventiva Republike Srpske" na području u nadležnosti zvorničke Policijske uprave.
Zabrana je na snazi do ponoći na putnim pravcima Drinjača–Konjević Polje–Milići–Vlasenica, Vlasenica-Luke, Konjević Polje–Bratunac, Drinjača-Bratunac, Bratunac-Srebrenica i Srebrenica-Zeleni Jadar.
Iz Policijske uprave Zvornik podsjećaju predstavnike madija, drugih subjekata, kao i građane, da je zbog bezbjednosti svih učesnika zabranjena upotreba dronova.
Foto: atvbl.rs
Izvor: glassrpske.com