Египат декласирао Алжир и придружио се Гани у финалу

Египат је без пуно муке изборио финале Афричког купа нација. Наиме, "фараони" су са 4:0 декласирали Алжир који је крај меча дочекао са само осам играча на терену.

Вјероватно се кључни тренутак утакмице догодио у 38. минути када је Халише с леђа покосио Метееба, чиме је судија показао на бијелу тачку те Халишеу показао пут у свлачионицу. Абд Рабу је био сигуран извођач за вођство Египћана.

Други гол Египат је постигао у 65. минути. Мохамед Зидан је најприје фантастичним лажњаком избацио Белхаџа а онда силовитим ударцем десном ногом лопту смјестио у горњи десни угао.

Белхаџ је у 70. минути зарадио црвени картон, а "фараони" то искориштавају десетак минута касније. Абдел Шафи је у 78. минути ушао у игру, а онда свега двије минуте касније погодио из мртвог угла за 3:0.

До краја утакмице искључен је и голман Каучи, а коначних 4:0 за Египат поставио је Наџи Гедо.

У финалу ће тако играти Египат и Гана која је данас била боља од Нигерије (1:0).