Босна побиједила Игокеу у последњем колу

Кошаркаши Босне освојили су друго мјесто и предност домаћег терена у полуфиналној плеј оф серији, побједом од 78:72 у последњем колу Лиге 6 над директним ривалом Игокее у Сарајеву.

Босна је прво полувријеме одиграла нешто боље, углавном предвођена својим капитеном Суадом Шеховићем, који је блистао. Међутим, гости из Александровца се нису предавали, па су се екипе смјењивале у вођству. Ипак, домаћи су на полувријеме отишли са предношћу од 43:36.

Међутим, Игокеа је у другој четвртини успјела направити преокрет и доћи до водства серијом од 12:5, па су гости прво у 26. минути изједначили на 48:48, а потом и повели, па је резултат уочи почетка одлучујуће дионице гласио 60:58 у корист Александровчана.

Преломне поене постигао је Божо Ђурасовић, чијом тројком су домаћи на минут и 40 прије краја стигли до предности 76:70. Прије тога, Игокеа је имала предност 68:64, али је Босна до краја меча узвратила серијом 14:2.

Босна - Игокеа 78:72

24:29, 19:10, 15:24, 20:12.

БОСНА: Шеховић 26, Сарајлија 5, Ђурасовић 16, Чамџић, Авдић, Бајић 2, Радоњић, Пашалић, Милошевић 5, Којадиновић 8, Ракочевић 10, Јовановић 6

ИГОКЕА: Батлер 9, Јањушевић 3, Боцка 11, Шекуларац 4, Ђурица, Зујовић, Коматина, Ђикановић 13, Ђерасимовић 9, Бланшард 8, Меси15