Lana Pudar osvojila sedmo mjesto u finalu Svjetskog prvenstva na 100 metara delfin (VIDEO)

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je osvojila sedmo mjesto u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Abu Dabiju.

Lana je 100 metara isplivala za 56.51 sekundi, što joj je bilo dovoljno da zauzme sedmu poziciju što je uspjeh kada se zna da je bila ubjedljivo najmlađa takmičarka.

Svjetska prvakinja je postala Kanađanka Maggie Mac Neil s vremenom 55.04 sekunde. To je za ubjedljivo najbolju takmičarku na svijetu u ovoj disciplini bilo četvrto zlato u Abu Dabiju.

Pogledajte kako je Lana Pudar zauzela sedmu poziciju u finalu SP-a u plivanju.

Drugo mjesto je osvojila Šveđanka Louise Hansson (55.10), a treće Amerikanka Claire Curzan (55.39) koja je postavila novi svjetski juniorski rekord.

Podsjetimo, Pudar je u kvalifikacijama ostvarila vrijeme 56.87 sekundi, a u polufinalu 56.28 sekundi.

Naša 15-godišnja plivačica može biti zadovoljna nastupom u Abu Dabiju s obzirom da se kući vraća sa medaljom.

Podsjetimo, Lana je osvojila bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Izvor: klix.ba

Za koga ćete navijati u baražu za Evropsko prvenstvo u fudbalu: BiH ili Ukrajinu?