Fudbaleri Sevilje sedmi put osvojili Ligu Evrope, Murinjo izgubio prvo finale

Fudbaleri Sevilje sedmi put osvojili su Ligu Evrope, pošto su sinoć u finalu savladali Romu 1:1 - 4:1 penalima.

Španski klub je nastavio fantastičnu tradiciju sa maksimalnim učinkom i sedam pobjeda u finalima od 2005. godine, dok je trener Rimljana Žoze Murinjo prvi put u karijeri izgubio evropsko finale.

Pred 61.476 gledalaca na "Puškaš areni" u Budimpešti, Roma je povela golom Paula Dibale u 25. minutu, a Sevilja je izjednačila autogolom Đanluke Mansinija u 55. minutu.

U penal seriji presudili su promašaji Mansinija i Rodžera Ibanjeza, dok su za Sevilju precizni bili Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gabrijel Montijel i to nakon VAR ponovoljenog udarca.

Mladi Argentinac, koji je sa bijele tačke donio titulu "gaučosima" u Kataru, sada je na isti način donio trofej Sevilji.

Izvor: tanjug

Za koga ćete navijati u baražu za Evropsko prvenstvo u fudbalu: BiH ili Ukrajinu?