НЛБ Ф4 - Партизану дерби и финале

БЕОГРАД - Побједом у једном од нејнеефикаснијих кошаркашких "вјечитих дербија" у историји и резултата 64:58, Партизан се пласирао у финале НЛБ лиге, гдје ће бранити трофеј освојен прошле године.

Око 10.000 гледалаца у Београдској арени присуствовало је правом ратничком мечу, у коме су доминирале снажне одбране.

Звезда је меч отворила серијом 11:0, а Партизан је до краја четвртине узвратио са 13 поена, постигавши прве поене тек у 6. минуту. У другом периоду поени су се измијешали, а Партизан је доминацијом у скоку и бољим извођењем слободњака на полувремену стекао највећу предност до тада, 31:23.

У другом полувремену "Црно- бели" нису дозволили противнику да дође до игре нити да се резултатски приближи. Најефикаснији у Партизану био је Тепић а 14 и Лазми са13 поена. Најефикаснији играч меча био је звездаш Кикановић са 15 поена.