Незаустављиве Енглеска и Холандија

ЦИРИХ - Репрезентације Холандије и Енглеске наставиле су са сигурним играма у квалификацијама за СП и забележиле седму побједу из исто толико мечева.

Енглези су 'напунили' несрећну Андору са 6:0, док је Холандија са 2:0 била боља од Норвешке. Убједљива у сриједу била је и Шведска која је са 4:0 савладала Малту и вратила се у борбу за пласман на СП. Русија је у директном одрачуну за друго мјесто у групи 4 била боља од Финске са 3:0. Украјина је једва савладала Казахстан са 2:1, а Србија је била доља од Фарских Острва.

Шведска је била убједљива против посљедњепласиране екипе у групи, Малте и са побједом од 4:0 се вратила у борбу за пласман на СП 2010. Први гол за Швеђане постигао је Ким Калстром у 22. миунуту, а убедљиву победу донели су у другом полувремену са три гола у само осам минута Мајсторовић (52'), Ибрахимовић (56') и млади Маркус Берг (58'). Швеђани сада деле трећу позицију на табели са Португалом који такође има девет освојених бодова. Првопласирана Данска има 16, а Мађарска на другом месту има 13. Малта је и даље једина репрезентација без постигнутог гола у овим квалификацијама.

6. Сан Марино 7 0 0 7 1 32 0

Једини меч у групи 4 одигран је у Хелсинкију гдје су Финска и Русија у директном дуелу одлучивали о другом мјесту на табели. Руси су били убједљиви са 3:0 и сада имају пет бодова предности у односу на Финце. Стријелци за 'зборнају' били су Кержаков два пута (23' и 53') и Зирјанов двадесет минута прије краја меча. Прва у групи и даље је Њемачка која има 16 бодова, један више од Русије. Велс има девет, а Азербејџан и Лихтенштајн по један.

6. Јермемија 6 0 1 5 3 15 1

У групи 6 Украјина је тешком побједом над Казахстаном дошла до диобе друге позиције на табели која води у бараж за СП. Украјинци су губили од 19. минута јер је Нусербаев довео Казахстанце у вођство, али је прије полувремена Назаренко успио да изједначи и врати своју репрезентацију у игру. Исти играч је погодио већ у трећем минуту наставка омогућио Украјини три бода за изједначење са Хрватском која такође има 11 освојених бодова.

У другом мечу групе Енглеска није имала тежак посао са Андором па је све ближа максималном учинку у квалификацијама. 'Горди Албион' је славио са 6:0, двоструки стријелци били су Вејн Руни у првом и Џеремејн Дефо у другом полувремену. Руни је овим головима преузео прво место на листи стрелаца са осам голова, једним више од Едина Џеке. Енглези имају свих седам побједа и десет бодова предности у односу на Украјину и скоро обезбијеђен пласман у Јужну Африку. Енглеска је у само два меча постигла десет голова и са укупно 26 је најефикаснија репрезентација европских квалификација.

7. Грузија 7 0 3 4 4 9 3

Двије утакмице одигране су и у групи 9. Холандија је са 2:0 савладала Норвешку која још увијек нема побједу у овим квалификацијама. Стријелци за 'орање' били су Ојер у 33. и Робен у 51. минуту. Холандија је у суботу обезбиједила пласман на СП, а овом побједом је наставила са стопроцентним учинком у квалификацијама. Из седам мечева имају седам побједа са гол разликом 16:2.

У другом мечу Македонија је у Скопљу савладала Исланд истим резултатом као и Холандија Норвешку. Први гол за Македонију постигао је Ацо Стојков у деветом минуту меча, а коначан резултат поставио је дебитант у репрезентативном дресу Филип Ивановски у 87. минуту утакмице. Репрезентација Македоније је на шест досадашњих утакмица у групи освојила седам бодова, колико има и другопласирана Шкотска, која је одиграла меч мање. Исланд је четврти са четири бода из седам утакмица, док је Норвешка на четири сакупила три бода

БЈР Македонија - Исланд 2:0 (1:0)