Звезда протутњала Анкаром

АНКАРА - Црвена Звезда је брзо заборавила убједљив пораз од Широког и у Анкари декласирали Турк Телеком, у мечу трећег кола Л групе - 89:67 (14:17, 26:13, 27:21, 22:16).

Сачували су стопроцентан учинак у групи (3-0) и ако у Пиониру савладају Турк Телеком и чешки Нимбурк у наредна два кола, могли би да обезбједе прво мјесто.

Александар Трифуновић остао је са осморицом играча, када се у четвртом минуту повредио Елмедин Кикановић, али му је и таква, "скраћена" ротација била довољна за сигурну побједу. Само се Борис Бакић није уписао у стријелце, Марко Кешељ постигао је девет, а сви остали двоцифрен број поена.

Немања Бјелица је са 15 поена, шест скокова и шест асистенција још једном показао да је "душа" овог Звездиног тима. По 15 поена убацили су још Виденов и Стевић, Радивојевић и Штимац по 12, а Тејлор 11.

На другој страни је само некадашњи репрезентативац Турске, Серкан Ердоган (19 поена, шут за тројку 4/5), био расположен да парира квалитетнијем противнику.

Домаћин је на почетку искористио бескрвну игру Звезде у одбрани и мноштво грешака у нападу да у петом минуту поведе са 10:2. Београђани су остали без повријеђеног Кикановића, што их није спријечило да се пробуде и брзо се приближе на два-три поена заостатка.

Турк Телеком је последњи пут повео у 11. минуту, тројком Ердогана (20:14), а онда су Виденов и Радивојевић тројкама покренули Звездину серију од 15:0, касније и 21:2, тако да је већ у 18. минуту на семафору писало 22:35.

Поново је дошло до мањег опуштања у редовима црвено-белих. Турци су лаким поенима испод коша и тројкама Ердогана пришли на 44:48 (24. минут), али када су при "тесном" резултату промашили неколико "зицера", Звезда није пропустила прилику да их потуче до ногу.

Бјелица је маестрално водио екипу, имао је подршку саиграча и разлика је расла до "плус 25" на два минута пре краја.