Томашевићка 6, Шпановићева 8. на ЕП

Српска атлетичарка Драгана Томашевић освојила је шесто мjесто у дисциплини бацање диска, на Европском првенству у Барселони. Она је у финалу најбољи хитац имала у трећој серији када је диск бацила 60,10 метара, што је њен најбољи резултат на европским првенствима.

Златну медаљу у овој дисциплини освојила је 20-годишња Хрватица Сандра Перковић која је у последњој серији хицем од 64,67 метара престигла Румунку Николету Грасу (63,48м).

Драгана Томашевић би, да је успјела да изједначи свој и рекорд Србије од 63,63 метра ушла у конклуренцију за медаљу.

Преостала три покушаја наше атлетичарке завршила су испод 60 метара (59,38м, 56,71м и 59,22м).

"Било је узбудљиво финале. Могу да будем задовољна пласманом, јер је бољи за две позиције него пре четири године у Гетеборгу. Осећала сам се добро и нисам имала трему. Мало ми је жао јер да сам бацила најбољи овогодишњи резултат, освојила бих медаљу", рекла је Томашевићева.

Треће место припало је Пољакињи Јоани Визњевској (62,37).

Репрезентативка Србије у атлетици Ивана Шпановић заузела је осмо мјесто у финалном такмичењу у скока у даљ на првенству Европе у Барселони.

Српска рекордерка је у финалу најбољи скок остварила у другој серији са резултатом 6,60 метара.

Златну медаљу освојила је Летонка Ивета Радевица скоком од 6,92 метара, а сребро је припало Португалки Најде Гомеш која је остварила исти резултат.

Бронза је отишла у руке Рускињи Олги Кучеренко скоком од 6,84 метара.