Ватерполо: Србија у полуфиналу Свјетског купа

Ватерполо репрезентација пласирала се у полуфинале Свјетског Купа побједом над Аустралијом резултатом 12:9 (3:2, 4:2, 3:2, 2:3).

Србија је до побједе у четвртфиналу Свјетског Купа у румунској Орадеи дошла без већих проблема, уз добру игру и одлично коришћење играча више у базену.

Најефикаснији у екипи Србије био је Алексић са три гола, а истакао се и Слободан Соро са 12 одбрана. Највјероватнији ривал нашој селекцији у полуфиналу биће репрезентација Шпанија и тај сусрет на програму је у суботу од 17:30.

Србија је у релативно мирној првој четвртини, уз по једно искључење на обе стране, дошла до предности од 3:2. Трећи гол за Србију постигао је Прлаиновић и то је био његов 200. погодак за национални тим.

На старту друге четвртине Аустралија је изједначила, али је онда Србија у периоду од само два минута постигла три гола и на тај начин стекла предност коју је успјешно чувала до краја меча.