Zvezda upisala prvi bod u Ligi šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sinoć sa Jang Bojsom 2:2 (1:0) u utakmici drugog kola G grupe Lige šampiona.

Pred 50.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", crveno-bijeli su prvo "reprizirali" duel protiv Mančester Sitija, da bi u finišu, ipak, stigli do boda, ali ostali bez još "planirana" dva.

Zvezda je povela u 35. minutu, a prvenac u crveno-bijelom dresu postigao je Šerif Endiaje, poslije asistencije Osmana Bukarija i to nakon intervencije VAR-a.

Ponovo, baš kao protiv Sitija u prvom kolu, VAR je "pomogao" Zvezdi i promjenio odluku sudija.

Bukari je postigao još jedan gol u nadoknadi vremena, ali ga je VAR opravdano poništio zbog ofsajda.

I onda u nastavku, opet sve isto kao u Mančesteru.

Prvo je Filip Ugrinić izjednačio u 48. minutu, da bi poslije VAR penala (Naser Điga igrao rukom), Sedrik Iten donio prednost švajcarskom timu.

Zvezda je do kraja, uz podršku sa tribina, uspjela da dođe do izjednačenja preko Bukarija u 88. minutu, nakon asistencije "rezerviste" Žana-Filipa Krasoa.

U drugom meču grupe Mančester Siti je slavio u Lajpcigu 3:1. Siti vodi na tabeli sa šest bodova, Lajpcig ima tri, a Zvezda i Jang Bojs po jedan.

U narednom kolu, 25. oktobra, Zvezda gostuje Lajpcigu, a Jang Bojs dočekuje Siti.

Na samom početku drugog poluvremena utakmice Crvena zvezda - Jang Bojs u 2. kolu grupne faze Lige šampiona, navijači na Sjeveru razvili su koreografiju koja je privukla pažnju svih.

Naime, Delije su na njoj razvile fotografiju navijača sa manastirom Banjska, a ispod su bila ispisana njihova imena.

Izvor: tanjug