Лига Шампиона: Потоп "фаворита"

ЦИРИХ - Фудбалери Шахтјора, прашке Славије и БАТЕ Борисов неће играти у Лиги шампиона ове сезоне.
Највеће изненађење трећег кола квалификација за Лигу шампиона свакако су направили фудбалери румунског Темишвара, који су код куће одиграли без голова са Шахтјором, па су послије 2:2 из првог дуела прошли даље.

У конкуренцији је остао и молдавски Шериф, који је у Прагу одиграо неријешено 1:1 са Славијом. У првом дуелу било је 0:0, а у реваншу је домаћин повео у 15. минуту голом Хлушека. Пласман Шерифу у посљедње коло квалификација осигурао је Надсон у последњим тренуцима дуела.

БАТЕ Борисов и поред побједе над Вентспилсом од 2:1 није прошао даље, јер је у првом мечу у Летонији доживио пораз од 1:0. Тигирлас је довео Вентспилс у вођство у 14. минуту. Два гола за Бате постигао је Кривец, али то није било довољно за пролазак.

Левски је побиједио Баку са 2:0 головима Јовова и Христова у другом полувремену и прошао је даље, баш као и Дебрецин који је и у реваншу побиједио Левадију истим резултатом 1:0 - стријелац Кулибали. Копенхаген је после побједе од 3:1 у првом дуелу издржао притисак у Норвешкој и одиграо без голова са Стабеком. Олимпијакос је остварио још једну побједу од 2:0 против Слована головима Мареске и Диогоа.

Марибор се прописно обрукао код куће. Словенци су у првом дуелу побиједили Цирих у Швајцарској са 3:2, међутим на свом терену су доживели пораз од 3:0 - па морају да се задовоље играњем у квалификацијама за Лигу Европе. Поготке за Цирих постигли су Ђурић, Маргаираз и Ники.

Селтик је успио да надокнади минус из првог дуела против Динама из Москве. Шкоти су код куће изгубили са 1:0, али су побједом у руској престоници осигурали пласман даље. Стријелци за Селтик били су МекДоналд и Самарас.