8VyxnVY1zKo

Прекинута утакмица у Ђенови (видео)

Утакмица између Италије и Србије, која је почела са чедрдесетак минута закашњења прекинута је након 7 минута игре.

Судија Kреиг Томпсон из Шкотске прекинуо је меч на стадиону ''Луиђи Ферари'' у Ђенови након што су са дијела трибине гдје су били смјештени навијачи Србије, други пут убачене бакље на терен.

Почетак сусрета се првобитно и одгодио због првог убацибања бакљи и димних бомби на терен са исте трибине.

Нередима на стадиону су претходили инциденти ван њега, а чак је и први голман Србије, Владимир Стојковић нападнут, послије чега је одлучио да неће стати на гол репрезентације.

Фудбалски савез Србије очекује, у најмању руку новчана казна од стране УЕФА, а можда и суспензија из квалификација. За сада се не зна да ли ће утакмица бити поновљена или регистрована резултатом 3-0 за домаћина, а вјероватнији је овај други сценарио.

Послије три одигране утакмице, Италија је прва на табели групе са седам бодова, док је Србија освојила четири.

Италија је наступила у саставу: Вивијано - Кришито, Кјелини, Бонући, Замброта - Паломбо, Пирло - Маури, Касано, Маркизио - Пацини.

Србија: Бркић - Ивановић, Рајковић, Суботић, Луковић - Качар, Станковић, Кузмановић - Тошић, Красић - Мрђа.